w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

wtorek, 8 czerwca 2010

Chłopcy radarowcy kontra Juwenalia

      Znużony monotonią bliskiego wielogodzinnego kontaktu z polską (zawsze brzmi intrygująco) wersją Autodesk Inventor i pełen niepewności czy nowy podręcznik sprzeda się jak Harry Potter (ulubiona opinia mojej córki wyrażana w odpowiedzi na pytanie o poziom sprzedaży zadawane przez naszych znajomych) postanowiłem wyjść na chwilę na Świat.
      Patrząc na powyższy jednozdaniowy akapit widzę, że decyzja o chwili przerwy była ze wszech miar słuszna, a nawet jedynie słuszna i wszyscy, którzy się z nią nie zgadają … . STOP! Teraz znowu „pojechałem telewizją ***” – więc do rzeczy!

      Posiadacze konta w jednolitym systemie logowania Autodesk, a więc także Członkowie naszej społeczności mogą pobrać nieodpłatnie program DimensionPatrol for AutoCAD pozwalający uporać się z wymiarami, które uporczywie odmawiają współpracy. Potrafi odnaleźć wymiary, których tekst wymiarowy został poddany edycji, i które utraciły w ten sposób pełne zespolenie z wymiarowanymi obiektami.
      Autorem jest Stephen Preston, a ojcem duchowym znany bloger Shaan Hurley. Ze względu na renomę obu Panów uznałem, że dodatkowe testowanie przez mnie nie jest konieczne. Program może być dokuczliwy np. dla studentów wykonujących projekty zgodnie z dewizą „milimeter nie meter” i błogosławieństwem dla sprawdzających te projekty moich kolegów po fachu. Ponieważ znane niektórym olsztyńskie Juwenalia zwane tu Kortowiadą już się skończyły myślę, że informowanie o tym programie w zestawieniu z koniecznością poruszania się po miasteczku akademickim jest w miarę bezpieczne.

Dodatek można pobrać pod następującym adresem: http://labs.autodesk.com/utilities/ADN_plugins/term_and_condition/
Więcej szczegółów technicznych można znaleźć w artykule Scotta Shepparda: June ADN Plugin of the Month: DimensionPatrol for AutoCAD Now Available

Pozdrawiam i zanurzam się ponownie …
A.J.
*** Wstawić odpowiednią nazwę(y) kanału(ów).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz