w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

poniedziałek, 19 lipca 2010

Co w trawie (blogach) piszczy?

Oto najnowszy przegląd „importowanych” blogów autorstwa Leszka Zalewskiego.
Pozdrawiam,
A.J.
==================


AutoCAD Insider - Heidi HewettAutodesk Design Suite
http://heidihewett.blogs.com/my_weblog/2010/07/autodesk-design-suite.html

Heidi informuje o wprowadzeniu przez firmę Autodesk nowego produktu Autodesk Design Suite, który jest dostępny w trzech konfiguracjach. Autorka opisuje co zawiera każda z nich. Jej zdaniem wszystkie aplikacje zapewniają zaawansowany i zintegrowany zestaw narzędzi umożliwiający wizualizację, analizę i przekazywanie projektów sprawnie i skutecznie.


Lynn Allen’s Blog - Lynn Allen
An AutoCAD Video Tip on Linking Excel with AutoCAD Tables

http://lynn.blogs.com/lynn_allens_blog/2010/07/an-autocad-video-tip-on-linking-excel-with-autocad-tables.html


Post poświęcony jest łączeniu tabel arkusza kalkulacyjnego MS Excel ze środowiskiem programu AutoCAD. Lynn pokazuje to na konkretnym przykładzie w zawartej w poście wideoprezentacj. Gdy zmienimy dane zawarte w arkuszu kalkulacyjnym zaktualizują się one automatycznie w aplikacji AutoCAD i odwrotnie. Lynn przekonuje jak proste jest to do wykonania.


Being Inventive - Bob Van der Donck, Rajesh Sivaswamy, Vinod Kumar Balasubramanian, Jon Dean
Can you use Excel 2010 in Inventor?

http://beinginventive.typepad.com/being-inventive/2010/07/can-you-use-excel-2010-in-inventor.html

Kolejny post poświęcony arkuszowi kalkulacyjnemu MS Excel. Tylko tym razem w zastosowaniu do innej aplikacji Autodesk, a mianowicie Autodesk Inventor. Bob informuje, że nie ma obecnie oficjalnego wsparcia pakietu Autodesk Inventor i produktów Vault dla pakietu biurowego MS Office 2010. Najnowsza obsługiwana wersja, to wersja 2007. Wsparcie dla MS Office 2010 będzie rozpatrywane w kolejnych wydaniach programów firmy Autodesk.


In the Machine - Garin Gardiner
Official Autodesk Inventor Podcast Episode 42 - Using DWG files

http://inthemachine-autodesk.typepad.com/blog/2010/07/official-autodesk-inventor-podcast-episode-42-using-dwg-files.html
Garin otrzymuje dużo pytań dotyczących importu i eksportu plików DWG w programie Autodesk Inventor. Przedstawia na przykładzie jak postępować z tymi plikami i jak je wykorzystywać. Autor postu pokazuje też proste narzędzie opisane w poście 2D to 3D tool update on Labs służące do przekształcania rysunków 2D w modele 3D.

19 lipca, 2010, Leszek Zalewski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz