w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Co w trawie (blogach) piszczy?

Oto najnowszy (15 sierpnia) przegląd „importowanych” blogów autorstwa Leszka Zalewskiego.
Pozdrawiam,
A.J.
==================

Lynn Allen’s Blog - Lynn Allen
Creating DGN Files out of AutoCAD Drawings

Lynn porusza kwestię pracy na plikach różnych formatów. Autorka pisze, że była zachwycona jak widziała kroki podejmowane w kierunku umożliwienia pracy z rysunkami Microstation. Lynn zaprasza do obejrzenia jej najnowszego filmu, w którym analizuje proces eksportu rysunków programu AutoCAD do formatu pliku DGN oraz podaje wskazówki, które ułatwią wykonanie eksportu, tak aby przebiegł on łatwo i bez problemów.

Through the Interface - Kean Walmsley
Bringing 3ds Max point clouds into AutoCAD 2011

Autor pisze o wprowadzaniu chmury punktów do aplikacji AutoCAD 2011. Opisuje wykorzystanie narzędzia TXT2LAS służącego do przygotowania właściwie sformatowanych plików umożliwiających wprowadzanie chmury punktów do aplikacji. Kean opisuje z czego składa się każdy następny wiersz wygenerowanego pliku, oraz przedstawia przykład wykorzystania tego narzędzia.

LT Unlimited - Kate Morrical
AutoCAD LT Support Page Redesign

Autorka postu informuje o zmianie szaty graficznej strony wsparcia dla aplikacji AutoCAD LT. Zmiany te mają ułatwić odnalezienie interesujących nas informacji. Kate podaje kilka sposobów dostania się do tej strony.

Ellipsis - Rob Cohee, Justin Hoey, Jay Tedeschi, Brian Sather, Chris Hall
Plastic Parts Autodesk Inventor vs. Dassault SolidWorks

W poście opisane jest cyfrowe prototypowanie części z tworzyw sztucznych. Rob opisuje technologię Moldflow zawartą w Autodesk Inventor. Podaje jej zalety m. in.: 8 000 różnych gatunków tworzyw sztucznych w bazie danych, symulację formowania wtrysku bezpośrednio w środowisku projektowania, możliwość wyboru formy z bazy Content Center. W poście osadzony jest także krótki film przedstawiający możliwości technologii Moldflow.

15 sierpnia, 2010, Leszek Zalewski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz