Moja strona WWW , Wydawnictwo HELION , Wydawnictwo Naukowe PWN SA

środa, 28 kwietnia 2010

Revit na Autodesk University 2009 Virtual - 2

 Po raz drugi oddaję dziś łamy blogu CADAJ panu Maciejowi Kujawskiemu, który skorzystał z jednej z naszych nieodpłatnych przepustek na „Autodesk University 2009 Virtual” (AUV) i zgodził się podzielić wiedzą i innymi spostrzeżeniami z wirtualnego „studiowania”.
Grafika przedstawia Schody w budynku produkcyjnym projektowanym w firmie Epstein sp. z o.o.
A.J.

__________________________________

Witam!
Dziś chciałbym omówić sesję z „Autodesk University 2009 Virtual” poświęconą tworzeniu schodów pt. "Insanely Great Stairs and Railings with Autodesk® Revit®", a prowadzona przez Phil Read. Sesja ma numer AB114-1.
Prezentacja omawia szczegółowo tworzenie schodów przy pomocy wbudowanego w Revit edytora schodów. Sam edytor nie jest narzędziem działającym intuicyjnie, dlatego tym bardziej są godne uwagi umiejętności autora, analityczne podejście i zrozumienie samego narzędzia . Wraz z sesją można zciągnąć pliki, z modelami omawianymi w trakcie prezentacji.
Innym istotnym aspektem poruszanym w sesji jest twórcze podejście do narzędzi wystepujących w Revit'cie. Np. w oprogramowaniu nie ma funkcji do tworzenia ogrodzeń, ale wykorzystując analogie można użyć do tego celu barierki lub ściany kurtynowej i w ten sposób szybko sprawę rozwiązać. Co jest istotne, w Revit'cie nie należy przywiązywać się do narzędzi, ale do ich sposobu funkcjonowania. W ten sposób można lepiej tworzyć modele BIM.

Poniżej polecam parę sesji, które pomogą lepiej poznać Revit'a jako podstawowe narzędzie wspomagające prace projektowe:

AB304-1: Autodesk® Revit® for Film and Stage.
Ta prezentacja przedstawia zastosowanie Revita do tworzenia scenografii do filmów SF.

AB322-2: Solving Common Autodesk® Revit® Architecture Problems.
Ta prezentacja przyda się w codziennej pracy.

AB304-4: From Existing and Beyond with Design Options and Phases.
Ta sesja przybliża trzy narzędzia Revit'a: Opcje, Fazy i Rewizje.

AB208-3: Autodesk® Revit® for Urban Design.
Ta sesja przedstawia wykorzystanie narzędzi w nietypowy sposób.

AB218-3: Advanced Documentation Techniques for the Autodesk® Revit® Platform.
Ta prezentacja przedstawia sposoby tworzenia dokumentacji budowlanej i przetargowo-wykonawczej. W sposób przystępny przedstawia i omawia narzędzie Keynotes, które w połączeniu z numerami specyfikacji może przyspieszyć tworzenie dokumentacji i pomóc w powiązaniu części rysunkowej projektu z częścią opisową.

AB308-2: Revit Inside: Autodesk® Revit® Architecture for the Interior Designer.
Ta sesja może sie okazać przydatna dla zrozumienia sposobu modelowania w Revit'cie (2D-3D), tak aby projekt odpowiadał intencji projektanta, a sam plik odpowiadał możliwościom komputera. Poza tym, sesja uzupełnia informacje dotyczące narzędzia do tworzenia Opcji w projekcie.

AB318-3: Autodesk® Revit® Architecture Tips and Tricks.
Jak każde "Tips and Tricks", polecam!

AB314-3: Autodesk® Revit®Architecture: Attention to Detail.
Prezentacja przedstawia sposób tworzenia detali w Revit'cie.

W następnym odcinku zapraszam na moją relację opisującą sesje związane ze Standardami Revita.
Maciej Kujawski

wtorek, 20 kwietnia 2010

Revit na Autodesk University 2009 virtual - 1

Z przyjemnością oddaję dziś łamy blogu CADAJ panu Maciejowi Kujawskiemu, który skorzystał z jednej z naszych nieodpłatnych przepustek na „Autodesk University 2009 Virtual” (AUV) i zgodził się podzielić wiedzą i innymi spostrzeżeniami z wirtualnego „studiowania”. Dzisiejszy artykuł rozpoczyna kilkuodcinkową serię. Oddaję głos panu Maciejowi. Grafika przedstawia studium narożnika budynku projektowanego w firmie Epstein.
A.J.


Nazywam się Maciej Kujawski. Jestem architektem w firmie Epstein sp. z o.o. Obecnie wspieram wewnętrzne wdrożenie oprogramowania Autodesk Revit w zespole wielobranżowym, obejmującym architektów, konstruktorów i instalatorów. Dzięki uprzejmości firmy Autodesk miałem możliwość uczestniczenia w „Autodesk University 2009 Virtual”.

Z racji różnicy czasu, nie mogłem uczestniczyć w takiej ilości spotkań, w jakiej bym chciał. Autodesk jednakże udostępnia materiały szkoleniowe na swoich stronach. Dokumenty oceniam jako bardzo interesujące i pomocne przy poznawanu i pogłebianiu wiedzy o narzędziach, które stają sie niezbędne przy pracach projektowych.
Materiały są dostępne pod adresem: http://au.autodesk.com/?nd=class_listing albo http://au.autodesk.com/

Moje zainteresowania grupowały się wokoło następujących tematów:
- Revit - jako podstawowe narzędzie wspomagające prace projektowe
- Standardy - usprawnienie procesów projektowych
- Ekologia - narzędzia i sposób ich wykorzystania przy analizowaniu rozwiazań projektowych.

W kolejnych odcinkach omówię najciekawsze, moim zdaniem, z wybranych przeze mnie prezentacji. Zacznę od sesji nr AB114-1 pt. "Insanely Great Stairs and Railings with Autodesk® Revit®" prowadzonej przez Phil'a Read.

Maciej Kujawski.

sobota, 3 kwietnia 2010

Co w trawie (blogach) piszczy? czyli Bęędąąc modym …

W dawnych (dobrych?) czasach wyższości radia nad telewizją, w popularnej audycji radiowej „60 minut na godzinę” można było usłyszeć wynurzenia zaczynające się od słów: „Bęędąąc modąą lekarkąą przychodzi pacjent i mięę …”. Dziś prezentuję Państwu kolejny przegląd „importowanych” blogów autorstwa Leszka Zalewskiego, który bęędąąc modym inżynierem …”
Oddaję mu głos i pozdrawiam świątecznie,
A.J.
==================
AutoCAD Insider - Heidi Hewett
10 Reasons to upgrade to AutoCAD 2011!
Heidi podaje 10 powodów, dla których warto uaktualnić swoją wersję oprogramowania AutoCAD do wersji 2011. Jednak by dowiedzieć się więcej o tym produkcie odsyła do innych źródeł.

Lynn Allen’s Blog - Lynn Allen
And AutoCAD 2011 has arrived!
Kolejny post o nowej wersji aplikacji AutoCad 2011. Lynn Allen postanawia przedstawić nam w kilku odsłonach mniej znane funkcje nowej wersji programu. Jako pierwsze przedstawia nam nowe możliwości polecenia LUSTRO. Przedstawienie nieznanych nowych funkcji może być bardzo przydatne dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Being Inventive - Bob Van der Donck, Rajesh Sivaswamy, Vinod Kumar Balasubramanian, Jon Dean
Inventor 2011 is now avaliable!
Podobnie jak w przypadku oprogramowania AutoCAD wszystkie najnowsze posty poświęcone są nowym wersjom oprogramowania Autodesk Inventor. W poście znajdziemy kilka linków, które mogą być pomocne podczas instalacji nowego produktu.

In the Machine - Garin Gardiner
Inventor 2011 is here!!!
Garin, podobnie jak inni autorzy blogów, informuje o nowej wersji systemu Inventor 2011. Autor wymienia kilka nowych możliwości jakie posiada aplikacja. Po więcej informacji odsyła nas do pliku PDF z bardziej szczegółowymi informacjami.

30 marca, 2010, Leszek Zalewski.