w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

środa, 19 stycznia 2011

Autodesk Inventor? Co to jest? - czyli zdążyć przed północą

Idąc tropem mojego sylwestrowego artykułu należy przypuszczać, że do nowego roku w Autodesk zostało niespełna dwa miesiące. Wygląda więc na to, że moje Wydawnictwo zdąży, choć czasu zostało tyle co ... jedna Wenta. Na stronie Wydawnictwa PWN uruchomiono właśnie przedsprzedaż książki: "Autodesk Inventor 2011PL/2011. Metodyka projektowania". Wyszło tym razem 1086 stron. Jak zawsze jest też CD-ROM z plikami i programem instalacyjnym kursu (nie programu Inventor). W stosunku do metodyki à la Inventor 2009 pojawiło się kilka istotnych nowych zagadnień. Podręcznik został napisany do naukl Inventora od podstaw, ale średnio zaawansowani Czytelnicy powinni także znaleźć coś dla siebie.

Co to jest Inventor?
Z tego typu pytaniami spotykam się często prowadząc zajęcia na kursach „Kada” (ulubiony synonim nazwy AutoCAD używany przez moich Studentów z równym zapałem co „wiązania” zamiast „więzów”). W naszych blogach produktowych siłą rzeczy prezentowana wiedza adresowana jest przede wszystkim do użytkowników używających Inventora i to tych zaawansowanych.

Zdążyć przed północą
W związku z tym postanowiłem, że przygotuję kilka prezentacji dla osób, które nie znają Inventora. Myślę, że jest ich sporo wsród użytkowników programu AutoCAD. Zaprezentuję kolejno istotę i najważniejsze możliwości współczesnego parametryczno-adaptacyjnego systemu CAD 3D średniej klasy, którego przykładem jest Inventor. Na prostych, przemyślanych pod kątem metodycznym przykładach. Mam nadzieję, że zdążę przed Autodeskową północą – kiedy to zapanuje nam miłościwie nowy Inventor. No, i że będzie to właściwe wprowadzenie do tematu „Co nowego w Autodesk Inventor 2012”. Nawet jeśli to nowe będzie zdecydowanie bliżej SFM (Solid Freeform Modeling). Może więcej osób będzie mogło z czystym sumieniem powiedzieć …

Wiem co to jest Inventor!
Na zakończenie bardziej szczegółowe informacje dla nich o moim najnowszym podręczniku.
 • Podręcznik ma logo "Autodesk Authorized Author" i "Authorized Training Center"
 • Przeznaczony jest dla osób pragnących efektywnie nauczyć się projektowania wyrobów i zarządzania ich dokumentacją za pomocą programu Autodesk Inventor.
 • Został napisany w taki sposób, aby umożliwiał pracę za pomocą wersji 2011 i 2011-PL oraz kolejnych, nowszych wersji.
 • Zawarty w nim kurs obejmuje praktycznie wszystkie zagadnienia występujące w oficjalnych podręcznikach szkoleniowych firmy Autodesk (AOTC):
  Autodesk Inventor 2011 Essentials,
  Autodesk Inventor 2011 Advanced Assembly and Machine Design,
  Autodesk Inventor Professional 2011 Dynamic Simulation and Stress Analysis
     
  oraz część zagadnień materiałów:
  Autodesk Inventor 2011 Sheet Metal Design.
 • Samokształcenie za jego pomocą jest odpowiednikiem ukończenia kilku kursów w Autoryzowanym Centrum Szkolenia Autodesk.
 • Zadaniem podręcznika jest takie przygotowanie Czytelnika, aby potrafił wykonać za pomocą programu Autodesk Inventor wszystkie typowe zadania projektowe.
 • Po zakończeniu nauki Czytelnik będzie w stanie projektować wyroby z wykorzystaniem techniki adaptacyjnej oraz redagować i kreślić ich dokumentację w dowolnej postaci i podziałce rysunkowej. Nauczy się także zarządzać danymi projektowymi, używać narzędzi automatyzujących rutynowe operacje procesu projektowania, wykonywać analizy klasyczne i analizy MES, przeprowadzać symulacje dynamiczne z eksportem wyników do modułu MES i podsystemu prezentacyjnego.
 • Szerzej niż w poprzedniej książce zostały omówione tak zwane obiekty inteligentne, wraz z najnowszą techniką iCopy oraz wewnętrznym językiem programowania iLogic.
 • Większość materiału stanowią ćwiczenia. Niezbędna ilość teorii jest wpleciona w ciąg ćwiczeń, a często podawana jedynie przy okazji ćwiczeń.
Zapraszam do lektury.
A.J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz