w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

wtorek, 22 marca 2011

2012 czyli (R)ewolucja Marcowa?

Jeden dzień po teoretycznym i praktycznym nadejściu wiosny pojawiła się nowa, uporządkowana branżowo oferta Systemów CAD firmy Autodesk w wersjach 2012. Nową ofertę można z powodzeniem uznać za rewolucyjną. Zamiast przytłaczającej liczbą systemów CAD dotychczasowej listy produktów mamy cztery kategorie produktów:
Autodesk Design Suite 2012 (http://www.autodesk.com/pr-designsuite) czyli AutoCAD 2012 i systemy pracujące w jego środowisku
Autodesk Product Design Suite 2012 czyli Inventor 2012 i inne narzędzia tworzące określane modnym terminem "cyfrowe prototypowanie"
Autodesk Building/ Infrastructure Design Suite 2012 czyli oferta dla architektury, budownictwa oraz infrastruktury
Autodesk Entertainment Creation Suite 2012 czyli produkty Autodesk 3ds Max oraz Autodesk Maya

Warianty zakupu można znaleźć na: www.autodesk.com/purchaseoptions
Dla mnie zaskakujący jest praktyczny brak w tej ofercie nazwy AutoCAD - produktu któremu Autodesk zawdzięcza swoją obecną pozycję na rynku szeroko rozumianego CAD. Zaskakujący tym bardziej, że w wersjach 2011 była ona wszechobecna, np.: nazwę "AutoCAD Inventor" można było znaleźć na pudełkach z systemem Autodesk Inventor.
Czyżby AutoCAD kojarzył się z "obciachem"? Dla mnie oznaczałoby to koniec jakiejś epoki. Jak pomyślę co robiono ze starcami np. w Sparcie, ciarki mi chodzą po plecach. Tak czy siak będę mógł zastąpić cykl prezentacji "Autodesk Inventor? Co to jest" nowinkami wersji 2012. Jeżeli Autodesk zachowa tempo wprowadzania wersji polskich z poprzedniego roku, to na jesieni mam nadzieję zaprosić początkujących CADmenów do lektury moich kolejnych książek "AutoCAD 2012 - kurs projektowania ..." i "Autodesk Inventor 2012 - metodyka projektowania".
A na razie polecam lekturę "klasyka gatunku" Ralpha Grabowskiego "What's Inside? AutoCAD 2012" w wersji elektronicznej (http://www.upfrontezine.com/wia12/). Cena 12$.
Ralph zaatakował dziś - razem z Autodeskiem. Obliczył on, że w wersji 2012:
  • znalazło się 46 nowych poleceń,
  • znalazło się 26 nowych zmiennych systemowych,
  • znalazło się 6 nieudokumentowanych poleceń,
  • znalazły się 2 polecenia przeniesione z Express Tools,
  • 64 polecenia i zmienne systemowe zostały zmodyfikowane,
  • usunięto 9 poleceń i zmiennych systemowych.
Oficjalną informację prasową Autodesk można znaleźć na stronie Społeczności Autodesk w Polsce (wiadomość: "Oferta produktów w wersjach 2012").
Pozdrawiam,
A.J.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Autodesk Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz