w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

środa, 23 listopada 2011

AutoCAD 2012 Sztuczki i kruczki. Tekst wzdłuż łuku (1)

Po serii prezentacji z cyklu "Od A do Z AutoCAD", pora na odmianę. Przedstawiam dziś, zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, pierwsza wideoprezentację typu "Sztuczki i kruczki".
W tej prezentacji omawiam różne opcje tworzenia obiektów tekstowych zespolonych z łukami za pomocą narzędzia: ARCTEXT systemu AutoCAD z kategorii Express Tools. Wskazuję na trudności z realizacją niektórych zadań i sugeruję Czytelnikom opracowanie sposobu ich obejścia. W kolejnych odcinkach podam oczywiście osobiście takie sposoby.

Polecenie ARCTEXT jest jednym z narzędzi Express Tools. Jeżeli zamierzają Państwo używać tego polecenia, to podczas instalacji programu AutoCAD należy wybrać instalowanie Express Tools. Można je także oczywiście doinstalować za pomocą apletu Dodaj usuń programyPanelu sterowania systemu operacyjnego Windows.

W celu uruchomienia prezentacji (około 10 minut) w serwisie YouTube należy kliknąć rysunek.
W celu uzyskania najlepszej jakości odtwarzania należy kliknąć na rysunku przycisk z logo YouTube ("Obejrzyj w witrynie YouTube.com"), a następnie ustawić rozdzielczość 720p (HD) i tryb pełnoekranowy.
Pozdrawiam,
Andrzej Jaskulski (http://cadaj.blogspot.com/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz