w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

piątek, 22 czerwca 2012

Autodesk Inventor 2013. Sztuczki i kruczki. Znikające skróty klawiszowe

Technologia atakuje
Przełom wiosny i lata, to pora dużej aktywności ekspertów zajmujących się systemem Autodesk Inventor. Prezentowane są nowe funkcje najnowszej wersji, która pojawia się w marcu.
Obok przydatnych i ciekawych funkcji prezentowane są, z zadziwiającą wytrwałością i konsekwencją, także dziwolągi i błędy językowe, z którymi z racji wykonywanego zawodu zobowiązany jestem walczyć.

Humor zeszytów
Moje ulubione, to "znowuż" (a może "znowusz" - znam to jedynie ze słyszenia), "funkcjonalności" zamiast funkcje,  "blachowe" zamiast blaszane, "wiązania" zamiast więzy.
Myślę, że może, dla odmiany, warto zaprezentować sposoby przywracania funkcji, którym zdarza się znikać, losowo w wyniku błędów albo "by design".
To ostatnie określenie stosowane jest chętnie przez ekspertów różnego rodzaju "wsparcia" zamiast prawdziwej pomocy. Ostatnio mam przyjemność doświadczać niekompetencji i arogancji pewnej firmy produkującej systemy nawigacji samochodowej. Osobom, które nie chciałyby powtarzać moich "błędów zakupowych" polecam historię, którą opisałem szczegółowo w serwisie Facebook.

Do rzeczy
Dzisiejsza prezentacja przedstawia sposób przywrócenia „znikających skrótów klawiszowych” w wersji 2013 systemu Autodesk Inventor. Omawia dwa aspekty sprawy:
  • Pierwszy to sposób ominięcia błędu występującego w systemie Autodesk Inventor od dawna.
  • Drugi aspekt dotyczy samodzielnego definiowania skrótów klawiszowych, które występowały w wersjach poprzednich programu i zostały usunięte w wersji 2013.
Pozdrawiam,
© Andrzej Jaskulski (http://cadaj.blogspot.com/)
22 czerwca 2012 r.W celu uzyskania najlepszej jakości odtwarzania prezentacji (8 minut) należy przejść do serwisu YouTube, wybrać rozdzielczość 720p (HD) i tryb pełnoekranowy.
---> Oglądaj na stronie YouTube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz