w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

czwartek, 22 grudnia 2011

Autodesk Inventor Professional / Fusion 2012PL / 2012+ Metodyka projektowania (na Nowy Rok)

Życząc Państwu szczęśliwego Nowego Roku, chciałem się jednocześnie pochwalić, że pojawił się wreszcie długo przeze mnie oczekiwany trzeci, ostatni podręcznik, który udało mi się napisać w odchodzącym roku 2011.
Jest to recenzowany podręcznik akademicki: "Autodesk Inventor Professional / Fusion 2012PL / 2012+ Metodyka projektowania".

Podręcznik ma status Autodesk Authorized Author.
Jest przeznaczony dla osób pragnących efektywnie nauczyć się projektowania wyrobów (obejmującego także symulację, obliczenia MES i analizy klasyczne) i zarządzania ich dokumentacją za pomocą programu Autodesk Inventor Professional z systemem Inventor Fusion w wersji 2012 lub nowszej.
Recenzja niestety istotnie wydłuża cykl wydawniczy. Na Uczelni praktycznie kończę cykl nauki projektowania wspomaganego za pomocą systemów Inventor i Fusion. Cieszę się jednak, że podręcznik pojawił się jeszcze w tym roku - na Gwiazdkę. Trzymam w ręku pierwszy egzemplarz, sądzę, że sprzedaż ruszy zgodnie z zapowiedzią jeszcze w tym roku. Na okładce trochę samochodowo, jak przystało na absolwenta Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

W środku można znaleźć:
 • omówienie metod modelowania hierarchicznego (FBM) i swobodnego (SFM) we współpracujących systemach Inventor i Inventor Fusion,
 • przede wszystkim starannie przemyślane ćwiczenia, oparte na moim wieloletnim doświadczeniu zarówno dydaktyczno-badawczym, jak i zdobytym w przemyśle,
 • omówienie obiektów inteligentnych wraz z techniką iCopy oraz językiem programowania iLogic, a także moduły projektowania typowych części i zespołów maszyn – Design Accelerator.
Na dołączonej do książki płycie (CD) znajdują się przykłady, zadania i elementy konfiguracyjne niewystępujące w oryginalnym programie.
Pozdrawiam i jeszcze raz życzę szczęśliwego Nowego Roku,
Andrzej Jaskulski (http://cadaj.blogspot.com/)

2 komentarze:

 1. Witam Pana!
  Podziwiam - wydanie trzech fachowych i tak obszernych pozycji książkowych w okresie jednego roku to niezłe osiągnięcie. Właśnie zaczynam przygodę z AutoCAD-em i będę korzystał z Pańskiego pełnego podręcznika wydanego przed paroma tygodniami przez PWN. Podzielę się wrażeniami z jego lektury.
  Pozdrawiam serdecznie i odwzajemniam życzenia pomyślnego całego nadchodzącego roku 2012!
  Robert K.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Robercie!

  Bardzo dziękuję. To pisanie jest prawie jak nałóg.
  Życzę owocnego poznawania systemu AutoCAD i z góry dziękuję za opinię na temat podręcznika.
  A.J.

  OdpowiedzUsuń