w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

czwartek, 5 kwietnia 2012

AutoCAD 2013. Rzuty typu Przekrój. Definiowanie linii cięcia

Podobnie jak przed rokiem dostępna jest nowa wersja programu AutoCAD - wersja 2013 angielskojęzyczna. Nie chcąc czekać na wersję polską prezentuję dziś nowe możliwości związane z narzędziami półautomatycznego redagowania rzutów 2D na podstawie modeli 3D. Zmiany są istotne i moim zdaniem interesujące.

Ponieważ zakres wiadomości jest obszerny, zaczynam od omówienia ogólnych aspektów zagadnienia oraz prezentacji definiowania linii ciecia podczas tworzenia rzutów typu przekrój. W drugim odcinku zajmę się kompleksowo modyfikacją rzutów i ich stylami (standardami). W trzecim zamierzam omówić rzuty typu szczegół. Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić korzystając z polskiej wersji programu.

W tej, pierwszej z kilku, prezentacji przedstawiam nowe funkcje systemu AutoCAD 2013 w zakresie redagowania rzutów 2D typu przekrój, na podstawie modelu 3D utworzonego w programie AutoCAD albo Autodesk Inventor.
Zachęcam do zapoznania się najpierw z prezentacją sprzed roku dotyczącą wersji 2012 programu AutoCAD:

Pozdrawiam,
© Andrzej Jaskulski (http://cadaj.blogspot.com/)


W celu uzyskania najlepszej jakości odtwarzania prezentacji (18 minut) należy przejść do serwisu YouTube, wybrać rozdzielczość 720p (HD) i tryb pełnoekranowy.
---> Oglądaj na stronie YouTube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz