w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

piątek, 20 lipca 2012

Cloud Computing à la Autodesk

     Na zdjęciu razem z moim przyjacielem, podczas jednego z ostatnich "navigare", próbujemy przenieść "do chmury" pewien znany pałac, leżacy daleko stąd. Chmury stały się ostatnio bardzo modne, także w naszym pięknym kraju nad Wisłą. Niestety nie tylko w marketingowym zgiełku wytwarzanym przez firmy szeroko rozumianego "IT". Zapanowały także niepodzielnie na niebie nad naszymi głowami.
     Dzisiejsza prezentacja stanowi wprowadzenie do cyklu poświęconego narzędziom i rozwiązaniom typuCloud Computing” (przetwarzania w chmurze) oferowanych obecnie przez Firmę Autodesk. Uznałem za konieczne dokonanie takiego wprowadzenia, ponieważ termin „Cloud Computing” jest nadużywany marketingowo, jak każda rewolucyjna idea. Podałem w niej definicję „przetwarzania w chmurze” oraz starałem się uporządkować nieco kategorie i elementy składowe rozwiązań oferowanych dziś przez Autodesk.
     W kolejnych odcinkach zaprezentuję w działaniu najważniejsze z nich. Zapraszam do lektury.

Pozdrawiam,
© Andrzej Jaskulski (http://cadaj.blogspot.com/)
20 lipca 2012 r.


W celu uzyskania najlepszej jakości odtwarzania prezentacji (8 minut) należy przejść do serwisu YouTube, wybrać rozdzielczość 720p (HD) i tryb pełnoekranowy.
---> Oglądaj na stronie YouTube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz