w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

piątek, 12 lipca 2013

Umarł Król niech żyje Król - AutoCAD 360


     Słynne tytułowe słowa „Le roi est mort, vive le roi” zostały po raz pierwszy wypowiedziane w 1422 roku po śmierci Henryka VI. Dobrze opisują także dziś sposób odejścia do najnowszej historii systemu AutoCAD WS. Został praktycznie z dnia na dzień zastąpiony nową usługą AutoCAD 360. Dla mnie to spory problem. Dotychczas zarówno ja, jak i moi Czytelnicy mogliśmy mieć zainstalowane lokalnie dowolne wersje oprogramowania. Teraz niestety tak nie będzie. Będzie trudniej szkolić, czy pisać podręczniki … Stabilność „małego brata Beta” choć może nie jest tak żałosna jak stabilność zasilania elektrycznego w epoce PRL, potrafi bardzo utrudnić życie.
     Ale do rzeczy. W dzisiejszej prezentacji postaram się pokazać sposób pracy za pomocą systemu (usługi) AutoCAD 360 i przeglądarki internetowej, na podobnych przykładach, jak w artykułach sprzed dwóch lat:
http://cadaj.blogspot.com/2011/09/autocad-ws-narzedzie-pracy.html
http://cadaj.blogspot.com/2011/10/autocad-2012-lt2012ws-kurs.html
Przynajmniej pierwszy z nich powinno się przeczytać przed przystąpieniem do oglądania dzisiejszej prezentacji. Pokażę w niej przykłady edycji nieparametrycznego i parametrycznego modelu 2D. W kolejnej prezentacji przeanalizuję dokładnie efekt „chmurnej” edycji i omówię zakres niezbędnych korekt, których należy dokonać za pomocą stacjonarnej (desktop) wersji systemu AutoCAD.
     Szerszy opis metodyki „chmurnego projektowania” można będzie znaleźć w mojej najnowszej książce:
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/197604/autocad-2014lt2014360-ws-kurs-projektowania-parametrycznego-i-nieparametrycznego-2d-i-3d.html
Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że na półkach księgarskich pojawi się we wrześniu.
     Zapraszam do lektury.
     © Andrzej Jaskulski (http://cadaj.blogspot.com/)

      12 lipca 2013 r.


W celu uzyskania najlepszej jakości odtwarzania prezentacji (13,5 minuty) należy przejść do serwisu YouTube, wybrać rozdzielczość 720p (HD) i tryb pełnoekranowy.
---> Oglądaj na stronie YouTube


1 komentarz: