w Wydawnictwie Naukowym PWN SA i w wirtualnej czytelni iBUK.pl

niedziela, 26 kwietnia 2015

AutoCAD 2016 - co nowego (1). Czekając na Service Pack - Tryby lokalizacji

AutoCAD 2016 - what’s new (1). Waiting for a Service Pack - Object Snap Mode.
     The workaround for the defective Temporary Object Snap Mode in Polish versions of AutoCAD and AutoCAD LT.
     Prezentacja pokazuje wadliwie działający chwilowy tryb lokalizacji obiektów w polskich wersjach programu AutoCAD i AutoCAD LT.
     W oczekiwaniu na pakiet serwisowy, wskazuję w niej tymczasowe sposoby częściowego obejścia problemu w oparciu o testy przeprowadzone podczas trwającego właśnie procesu pisania nowego podręcznika.
     Została zainspirowana listem Czytelnika i Widza z serwisu YouTube:
Witam serdecznie, nie wiem do kogo się zwrócić więc piszę do Pana. Mam zainstalowany AutoCAD 2016 EN w wersji trial, doinstalowałem spolszczenie i pojawił się pewien problem, wszystkie funkcje działające z przyciskiem Shift np "symetria" nie działa, a w linii wpisywanych komend pojawia się ".....: mid i z " Po probie kontynuowania funkcja przestaje działać i rysuje się normalna LINIA z punktu dowolnego na linii w której szukało się symetrii . W wersji EN wszystko działa prawidłowo. Tak więc zastanawiam się czy to problem jakiegoś błędu w tej paczce instalacyjnej. A propos super książka :D

Bardzo dziękuję za miłe słowa pod adresem mojej książki :)
Moją roboczą ściągawkę dotyczącą "przyporządkowania trybów" można znaleźć pod adresem: http://www.uwm.edu.pl/acs/cadaj/images/czekajacnaservicepack.jpg

Zapraszam do oglądania.
© Andrzej Jaskulski (http://cadaj.blogspot.com/)


      26 kwietnia 2015 r.W celu uzyskania najlepszej jakości odtwarzania prezentacji (3 minuty 56 sekund) należy przejść do serwisu YouTube, wybrać rozdzielczość 720p (HD) i tryb pełnoekranowy.
---> Oglądaj na stronie YouTube


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz