W dniu 28 stycznia b.r. Autodesk udostępnił globalnie i nieodpłatnie tzw. „Project Cooper Technology Preview”. W lutym jego nazwę zmieniono na "AutoCAD Freestyle Technology Preview"
Jest to opracowana przez twórców programu AutoCAD aplikacja 2D, adresowana do szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej. Od października 2009 była udostępniana na terenie USA.
Narzędzie jest ciągle w fazie rozwoju. Jest bardzo łatwe w obsłudze i praktycznie nie wymaga szkolenia. Zawiera także mechanizmy ułatwiające samokształcenie w jego obsłudze.
Krótkie prezentacje wideo technologii AutoCAD Freestyle (Project Cooper) można znaleźć między innymi na stronach:
http://download.autodesk.com/us/cooper/overview/project_cooper.html
oraz
http://www.youtube.com/watch?v=Ue4IV28e9W0
Witryna, z której można pobrać program, to:
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/item?id=14039495&siteID=123112
Komplet informacji na jego temat można znaleźć na stronie:
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?id=14039474&siteID=123112
A.J.
Chciałbym w tym miejscu poruszać tematy szeroko rozumianego CAD. Zapraszam na moją stronę WWW oraz do lektury moich książek
piątek, 29 stycznia 2010
czwartek, 21 stycznia 2010
Od A do Z AutoCAD. Automatyzacja - scenariusze (skrypty).

Trwająca około 13 minut (mam nadzieję, że nie są Państwo przesądni) prezentacja składa się z dwóch części:
- omówienie sposobu tworzenia skryptów na prostym przykładzie dydaktycznym,- pokaz działania modułu graficznej prezentacji wyników obliczeń i symulacji za pomocą indywidualnego systemu CAD, wykorzystującego technikę scenariuszy (skryptów).
W celu uruchomienia prezentacji (reaktywowanej w serwisie YouTube) wystarczy kliknąć poniższy rysunek.
Miłego oglądania!
A.J.

Etykiety:
2015,
a do z,
andjask,
Andrzej Jaskulski,
AutoCAD,
automation,
Automatyzacja,
CADAJ,
Jaskulski,
kruczki,
pokaz,
script,
sztuczki,
tips,
trics
niedziela, 17 stycznia 2010
Od A do Z AutoCAD. Automatyzacja powtarzalnych operacji.

Program AutoCAD od zawsze dawał do dyspozycji narzędzia automatyzacji powtarzalnych operacji, nie wymagające żadnych lub praktycznie żadnych kwalifikacji programistycznych, a jedynie dobrej znajomości samego programu.
Nawet logika systemu zakładająca, ze Użytkownik prawdopodobnie powtórzy ponownie poprzednią operację i wynikająca z niej możliwość błyskawicznego rysowania za pomocą tzw. pustej odpowiedzi, jest niczym innym jak metodą automatyzacji procesu kreślenia. Zapewne wszyscy z Państwa wiedzą co to jest „pusta odpowiedź”. Nie chodzi oczywiście o typ odpowiedzi, który ostatnio słyszymy bardzo często w TV. Na wszelki wypadek powiem, że chodzi naciskanie klawisza Enter lub spacji bez wpisywania czegokolwiek w wierszu poleceń.
W wersji 2010 większość poleceń pozwalających automatyzować powtarzalne operacje można znaleźć na karcie Zarządzaj. Na rysunku widzą Państwo zmodyfikowaną kartę Zarządzaj zawierającą tylko dwa panele z narzędziami, o których zamierzam napisać.

W następnych odcinkach chciałbym zaprezentować podstawowe techniki i narzędzia tej grupy w kolejności w jakiej pojawiały się w programie AutoCAD:
– scenariusze (skrypty),– Auto LISP (Visual LISP),
– Visual Basic for Application (VBA),
– rejestrator operacji.
c.d.n.
Pozdrowienia,
A.J.
Subskrybuj:
Posty (Atom)